Jak przerobić męską koszulę? Jak przerobić starą spódnicę? DIY // How to alter shirt? How to alter skirt? DIY

Jak przerobić męską koszulę? Jak przerobić starą spódnicę? DIY // How to alter shirt? How to alter skirt? DIY


Dzisiaj pokażę Wam dwie nowe zmodyfikowane przeze mnie rzeczy. Będzie to:

SZARA SPÓDNICA - jest do przeróbka długiej i za dużej spódnicy, oczywiście strychowej zdobyczy.


KOSZULA ECRU - jej wykonanie pochłonęło wiele, wiele więcej czasu. Impulsem do jej stworzenia był pomysł połączenia eleganckiej koszuli oraz kaptura, który raczej zarezerwowany jest dla stylu sportowego.JAK PRZEROBIĆ SPÓDNICĘ?W pierwszej kolejności rozprułam spódnicę i rozcięłam w poprzek, w takim miejscu, aby uzyskać taką długość spódnicy, jaką sobie zaplanowałam.Z czterech elementów, element numer 4 można odrzucić, ponieważ do wykonania spódnicy potrzebne są trzy elementy. Pod skosem przecięłam część 1 i 2, a element nr 3 pozostał bez zmian - tył spódnicy.Następnie należało dopasować spódnicę do swoich wymiarów. W tym celu musiałam odpruć również górny ściągacz. Po czym zszyłam spódnicę wzdłuż brzegów.


Kiedy była już dopasowana do mojej figury, przyszyłam ściągacz i umieściłam w nim gumkę znanym sposobem za pomocą agrafki.
Ponieważ jeden z elementów spódnicy (nr 1) nie sięgał aż do ściągacza, dlatego też musiałam połączyć go z pozostałą konstrukcją w kilku miejscach szwami, umieszczonymi w rowkach materiału, których prawie nie widać.
JAK PRZEROBIĆ MĘSKĄ KOSZULĘ?


Teraz napiszę o tym, jak potraktowałam koszulę teścia :)

Pierwszy etap to rozkład na czynniki pierwsze czyli prucie.Następnie wykorzystując swoją starą koszulę, w miarę możliwości odrysowałam na papierze kształty poszczególnych elementów, które z kolei obrysowałam na przerabianej koszuli i wycięłam (oczywiście zostawiając zapas ok 1,5 cm na wykończenie). W przedniej części wykonałam również zaszewki, czyli zakładki dopasowujące do figury.


Podobnym sposobem, ze swojej starej bluzy z kapturem, odrysowałam na papierze jego kształt, a następnie odrysowałam na pozostałych skrawkach materiału. Jak widać na zdjęciu, elementy są łączone z 3 kawałków, ponieważ tyle zostało z koszuli...


Teraz wystarczyło odpowiednio zszyć ze sobą poszczególne elementy. Najbardziej omęczyłam się przy doszywaniu kaptura, ale jakoś się udało :)


Z koszuli pozostało w sumie niewiele, bo  tylko kołnierz i element przykołnierzowy (nie wiem jak się nazywa fachowo), które połączyłam razem.
Wykonałam elementy dekoracyjne, podobnie jak te, które użyłam przy zdobieniu butów (Jak przerobić stare buty KLIK). Przyszyłam je do koszuli, po czym doszyłam również kołnierz. Jakby ktoś nie zauważył kołnierz przyszyty jest odwrotnie, niż przy tradycyjnej koszuli.


Pozostało podszycie dołu koszuli oraz wykonanie zdobień na rękawach. Na obwodzie kaptura doszyłam jeszcze brązowy pasek od strony wewnętrznej. Na zdjęciu poniżej widać jak poradziłam sobie bez overlocka - zagięłam materiał do środka i przeszyłam przy brzegu.


Poniżej przedstawiam zdjęcia z sesji wykonanej by Natka ® (DZIĘKUJĘ :*).


P.S. Jeśli podoba Ci się mój blog - nie zapomnij dołączyć do obserwatorów lub polubić mój Fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/milejdicreates

Jak prezentuje się koszula? Czy przypomina koszulę teścia :p?Jak przerobić męską koszulę? Jak przerobić starą spódnicę? DIY // How to alter shirt? How to alter skirt? DIY
Zapraszam do oglądnięcia innej mojej przeróbki męskiej koszuli:ml
0

Prawa autorskie

Wszystkie zdjęcia i prace prezentowane na tym blogu są mojego autorstwa. Nie zezwalam na kopiowanie i udostępnianie zdjęć bez mojej zgody. Proszę uszanuj moją pracę. Dziękuje :)

Gorące porady DIY

ZrobiszToSam.com - rękodzieło i porady DIY - wyszukiwarka porad DIY

Blogi modowe wg miast