wtorek, 18 października 2016

Bomberka khaki z pagonami czyli przeróbka bluzki DIY // Khaki bomber DIY


Bomberka khaki czyli przeróbka bluzki DIY // Khaki bomber DIYJesień 2015 upłynęła nam w otoczeniu wyrazistego burgundu, w tym roku natomiast bez wątpienia kolorem jesieni 2016 możemy okrzyknąć kolor KHAKI, czyli kolor militarnej zieleni. Spotkać go możemy w każdym elemencie garderoby, zaczynając od cienkiej eleganckiej sukienki, kończąc na grubej sportowej kurtce.
Nie przepadam za bardzo za tym kolorem, jednak kiedy zobaczyłam tę bluzkę, od razu pojawił się pomysł przerobienia jej na BOMBERKĘ.

JAK PRZEROBIĆ BLUZKĘ NA BOMBERKĘ Z PAGONAMI???


Bomberka khaki czyli przeróbka bluzki DIY // Khaki bomber DIY
Potrzebne były:
Bluzka
Stary sweter ze ściągaczami
Nici w kolorze zielonym i czarnym
2 czarne guziki
Rozpruwacz

1. Ze swetra wyprułam czarne ściągacze,  a z bluzki kołnierz używając do tego rozpruwacza.2. Ściągacz złożyłam na pół wzdłuż dłuższego brzegu i przypięłam do prawej strony bluzki, a następnie doszyłam.

3. Przestębnowałam (czyli przeszyłam) jeszcze raz na prawej stronie w odległości ok 1 mm od krawędzi, łapiąc jednocześnie odszycie znajdujące się po lewej stronie.


Bomberka khaki czyli przeróbka bluzki DIY // Khaki bomber DIY

 4. Obszyłam odszycie zygzakiem, aby materiał się nie pruł. Odszycie zaprasowałam w dół. 5. Rękawy skróciłam na szerokość mojego ściągacza.


6. Ściągacz złożyłam na pół i przypięłam po prawej stronie rękawka, a następnie przeszyłam na całym obwodzie, po czym obszyłam zygzakiem. Szwy zaprasowałam w stronę rękawka.


7. Z pozostałości rękawków wykonałam pagoniki. Materiał złożyłam na pół, narysowałam kształt pagonu. Wykonałam szycie po liniach, a następnie ścięłam nadmiar zapasu. Na rogu trójkącika wykonałam nacięcie.

  
Gotowe pagony przekręciłam na prawą stronę i rozprasowałam Przeszyłam pagony po obwodzie czarną nitką, później doszyłam do bluzy i dodałam czarny guziczek.Zamieszczam kilka zdjęć.Bomberka khaki czyli przeróbka bluzki DIY // Khaki bomber DIY

Bomberka khaki czyli przeróbka bluzki DIY // Khaki bomber DIYBomberka khaki czyli przeróbka bluzki DIY // Khaki bomber DIYBomberka khaki czyli przeróbka bluzki DIY // Khaki bomber DIYBomberka khaki czyli przeróbka bluzki DIY // Khaki bomber DIY
Bomberka khaki czyli przeróbka bluzki DIY // Khaki bomber DIY


Zapraszam na mój fanpage:


Prześlij komentarz