Korkowe pudełko na skarby, szkatułka DIY / Memories never die. Memory box.

            
Korkowe pudełko na skarby, szkatułka DIY / Memories never die. Memory box.

PUDEŁKO WSPOMNIEŃ - Korkowe pudełko na skarby / Memories never die


Po prawie roku gromadzenia korków i cierpliwym przyklejaniu koreczka za koreczkiem, w końcu powstało - PUDEŁKO WSPOMNIEŃ. 
Jako że jestem osobą sentymentalną - bardzo przywiązuję się do ludzi, przedmiotów i miejsc. 
W moim pudełko wspomnień na pewno ukryję wiele fotografii, z pozoru bezwartościowych, ale dla mnie cennych przedmiotów i pamiątek przypominających o ważnych w moim życiu osobach i wydarzeniach.

Pudełko w całości powstało z korków z recyklingu, dzięki uprzejmości pewnej miłośniczki wina, która wytrwale je dla mnie zbierała, a także osób, które zawsze (lub prawie zawsze) pamiętały, aby mi je dostarczyć :).

JAK ZROBIĆ PUDEŁKO NA SKARBY


Do wykonania takiego pudełka potrzebne są:

                                 

Główna część całej pracy to przyklejanie korków, które wcześniej trzeba pokroić na połówki. Cięcie jest chyba w tym wszystkim najtrudniejsze, gdyż wymaga użycia sporej siły. Korki najlepiej kroić ostrym nożem na drewnianej deseczce.


Pierwszą moja koncepcją było ozdobienia pudełka wysuszonymi kwiatami, jednak rozwiązanie to nie sprawdziło się, ponieważ kwiaty za bardzo się kruszyły. Dlatego też zdecydowałam się na wykonanie okienek z napisami.


Korkowe pudełko na skarby, szkatułka DIY / Memories never die. Memory box.


Brzegi wieka zamaskowałam paskami z materiału, które przykleiłam klejem Vicol.


Wypełnienie zakończone falbanką uszyłam z brązowego materiału i ozdobiłam tasiemką, a następnie przykleiłam do pudełka używając pistoletu do klejenia na gorąco, który zresztą używałam pierwszy raz w życiu :).


Gotowe pudełko:

Korkowe pudełko na skarby, szkatułka DIY / Memories never die. Memory box.Korkowe pudełko na skarby, szkatułka DIY / Memories never die. Memory box.

Korkowe pudełko na skarby, szkatułka DIY / Memories never die. Memory box.Korkowe pudełko na skarby, szkatułka DIY / Memories never die. Memory box.0

Prawa autorskie

Wszystkie zdjęcia i prace prezentowane na tym blogu są mojego autorstwa. Nie zezwalam na kopiowanie i udostępnianie zdjęć bez mojej zgody. Proszę uszanuj moją pracę. Dziękuje :)

Gorące porady DIY

ZrobiszToSam.com - rękodzieło i porady DIY - wyszukiwarka porad DIY

Blogi modowe wg miast