Dywanik i wycieraczka ze swetra DIY, Czarny&Biały sierściuch - szachownica // Black&White carpet DIY

 Czarny&Biały sierściuch - dywanik i wycieraczka ze swetra DIY, szachownica // Black&White carpet DIY


Tym razem wena przyszła w nocy...
Moje pójście spać wcale nie równa się zaśnięciu. Położenie się do łóżka to dopiero początek, to wkroczenie do ŚWIATA WYOBRAŹNI, w którym czuję się wręcz jak ryba w wodzie. Zamykam oczy i widzę mnóstwo rzeczy, które chciałabym zrobić. I tak mija minuta za minutą, a ja wciąż nie śpię, mam ochotę wstać i zacząć tworzyć. Czasem nawet jestem zmęczona tymi pomysłami, gdyż ze względu na późną porę po prostu chciałabym zasnąć :). Dlatego wstaję rano i realizuję swoje "senne marzenia".
Poniżej przedstawiam moją najnowszą realizację - dywanik na korytarz.

JAK ZROBIĆ DYWANIK I WYCIERACZKĘ


Do wykonania wykorzystałam:
- czarny kudłaty sweter (SH 1 zł.)
- dwie białe poszewki (SH 2 zł.)
- nici czarne i białe


Najpierw pocięłam sweter i poszewki na małe prostokąty. Wymiary dobrałam tak, aby możliwie maksymalnie wykorzystać powierzchnię swetra.


 Następnie pozszywałam ze sobą elementy tworzące szeregi, a później połączyłam szereg z szeregiem.Przygotowałam paski, które doszyłam na obwodzie dywanika.W trakcie tworzenia dywanu wpadłam na pomysł, aby zrobić wycieraczkę pod drzwi, którą wykonałam ze skrawków. Pozostałe fragmenty były za małe, aby zrobić szachownicę, dlatego powstało coś innego :).
Jeden z brzegów wycieraczki wykończyłam białym materiałem "na płasko", aby  nie przeszkadzał przy otwieraniu drzwi.
Dobry konstruktor musi zadbać o bezpieczeństwo użytkowania, dlatego dobrym pomysłem byłoby wykorzystanie pod dywaniki maty antypoślizgowej, o której wspomniałam w poście o dywaniku do łazienki (Dywanik łazienkowy).
Niestety nie miałam w domu takiej maty (muszę ją dopiero zakupić), dlatego tymczasowo zastosowałam coś innego, nazwę to "folią gąbczastą". Mój mąż już wie, że wszystko co wpadnie w moje ręce znajdzie nowe zastosowanie, dlatego czasem przynosi do domu różne "zdobycze". To jest właśnie jedna z nich. W każdym razie ma działanie antypoślizgowe :p.Ze swetra i poszewek pozostało niewiele...To już drugi sierściuch w moim domu  :) (pierwszy: http://milejdicreates.blogspot.com/2015/08/dywanik-azienkowy-bathroom-rug.html)

Końcowy efekt:

 Czarny&Biały sierściuch - dywanik i wycieraczka ze swetra DIY, szachownica // Black&White carpet DIY

 Czarny&Biały sierściuch - dywanik i wycieraczka ze swetra DIY, szachownica // Black&White carpet DIY Czarny&Biały sierściuch - dywanik i wycieraczka ze swetra DIY, szachownica // Black&White carpet DIY


A może zagramy w kółko i krzyżyk???

 Czarny&Biały sierściuch - dywanik i wycieraczka ze swetra DIY, szachownica // Black&White carpet DIY


0

Prawa autorskie

Wszystkie zdjęcia i prace prezentowane na tym blogu są mojego autorstwa. Nie zezwalam na kopiowanie i udostępnianie zdjęć bez mojej zgody. Proszę uszanuj moją pracę. Dziękuje :)

Gorące porady DIY

ZrobiszToSam.com - rękodzieło i porady DIY - wyszukiwarka porad DIY

Blogi modowe wg miast